„Każda karta tarota ma powiązany z nią element, planetę i/lub znak zodiaku, a nauka o nich może pomóc uczniom tarota w zrozumieniu astrologii i pomóc astrologom w zrozumieniu tarota” – mówi astrolog i czytelnik tarota Annabel Gat . „Jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy związanych z wróżbiarstwem są zależności między systemami”. Talie tarota składają się z 78 kart, a 22 z nich znane są jako Wielkie Arkana, które reprezentują głębsze i bardziej nadrzędne tematy w naszym życiu. Karty powiązane z każdym z 12 znaków zodiaku to wszystkie karty Wielkich Arkanów. Pozostałe 56 kart znane są jako Mniejsze Arkana i są podzielone na cztery kolory, które odpowiadają czterem elementom zodiaku: różdżki (ogień), pentakle (ziemia), miecze (powietrze) i puchary (woda).

Tarot i astrologia są podobne pod tym względem, że oba systemy można wykorzystać do uzyskania wglądu w siebie, swoje życie, a także swoją przyszłość. „Podczas gdy astrologiczne wróżby opierają się na zjawisku, które można śledzić (ruchome planety), tarot jest losowy: karty są tasowane i losowane przypadkowo” – mówi Gat. „Ale oba badania są pięknymi narzędziami do autorefleksji”. Tarot, podobnie jak astrologia, wykorzystuje archetypy i symbolikę, aby utkać historię, która może nam pomóc — po prostu jedna praktyka używa kart, podczas gdy druga używa planet i znaków zodiaku .

Znajomość karty tarota, która reprezentuje twój znak zodiaku, może pomóc ci skierować energię zarówno tarota, jak i astrologii – a także dać ci trochę mistycznego wglądu w siebie. Czytaj dalej, aby znaleźć swoje.

Baran: Cesarz

Cesarz koresponduje z kardynalnym znakiem ognia Baranem. Ta karta jest zgodna z energią przywództwa, która przejmuje władzę — w końcu cesarze są władcami o wielkiej mocy. Oznacza to również niecierpliwość, ponieważ Imperator chce natychmiast podjąć działania. Brzmi to jak Baran, nieustraszony przywódca zodiaku. Baran znany jest ze swoich impulsywnych osobowości. I tak jak Cesarz, Baran jest bardzo aktywny, biorąc pod uwagę, że są znakami kardynalnymi.

Byk: Hierofant

Hierofant odpowiada stałemu znakowi ziemi Byk. Ta karta reprezentuje duchową tradycję, mądrość i moralność. Lubi trzymać się sprawdzonych metod robienia rzeczy, zamiast zbaczać z utartej ścieżki. Podobnie, niezawodny Byk polega na powolnym i stabilnym działaniu. Ten znak jest znany z tego, że jest uparty, więc jego energia dobrze współgra z tradycyjnymi wibracjami Hierofanta.

Bliźnięta: Kochankowie

The Lovers korespondują ze zmiennym znakiem powietrznym Gemini. Ta karta dotyczy dualizmu, partnerstwa i dokonywania wyborów. I podobnie jak dwoje kochanków, Gemini jest reprezentowana przez symbol bliźniaków. Energia Bliźniąt z łatwością ucieleśnia dwa przeciwstawne końce spektrum jednocześnie, więc jej cechą jest dwoistość. Ponieważ Kochankowie zazwyczaj reprezentują wybór, szybkie myślenie Gemini jest świetnym dopasowaniem, ponieważ uwielbia agregować informacje, aby podjąć świadomą decyzję.

Rak: Rydwan

Rydwan odpowiada kardynalnemu znakowi wodnemu Rak. Ta karta dotyczy tego, jak się chronimy. W ten sposób przejmujemy wodze w naszych sytuacjach, ustalając granice i mając zdrową obronę, aby chronić nas przed wszystkim, czego nie chcemy w naszym życiu / bańkach energii. Rak jest jednym z najbardziej ochronnych znaków zodiaku, więc pancerz ochronny Rydwanu doskonale współgra z jego opiekuńczym klimatem i pragnieniem zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu.

Lew: Siła

Siła odpowiada stałemu znakowi ognia Leo. Ta karta dotyczy kontroli i niezależności, ale oznacza również zrównoważone poczucie mocy — karta Siły promieniuje tyle samo współczuciem, co kontrolą. Podobnie, królewska energia Leo znana jest z tego, że chce być w centrum uwagi, ale jest tak samo hojna, jak szuka światła reflektorów. Ten król zodiaku prowadzi z ciepłem, pasją i sercem, co pięknie łączy go z motywami karty Siła.

Panna: Pustelnik

Pustelnik koresponduje ze zmiennym znakiem ziemi Panna. Ta karta dotyczy połączenia z wewnętrzną mądrością, wewnętrznego przetwarzania rzeczy i cichej kontemplacji informacji, abyśmy mogli iść naprzód z głębszym zrozumieniem. Podobnie Panna jest znakiem, który chce dokładnie przemyśleć i zrobić wszystko dobrze. Jego analityczna i zorientowana na szczegóły energia chce poprawić warunki otaczającego go świata – a czasami wycofywanie się w stylu pustelnika jest najlepszym sposobem na zrobienie tych planów.

Waga: Sprawiedliwość

Sprawiedliwość koresponduje z kardynalnym znakiem lotniczym Wagi. Ta karta to kolejna, która jest dość oczywista — chodzi o robienie tego, co właściwe, znalezienie równowagi i rozważenie zalet i wad, aby upewnić się, że dokonano słusznego wyboru. Waga (która jest reprezentowana przez symbol łuski) nieustannie poszukuje harmonii i sprawiedliwości, więc sprawiedliwość jest ogromnym tematem. Jak wskazuje karta Sprawiedliwość, ważne jest zrównoważone dawanie i branie.

Skorpion: Śmierć

Śmierć odpowiada stałemu znakowi wodnemu Skorpion. Tak jak często obawia się karty Śmierci w tarocie, tak samo Skorpiony w astrologii – ale te archetypy niekoniecznie reprezentują dosłowną śmierć lub niebezpieczeństwo. Chodzi bardziej o potrzebę intensywnej i silnej zmiany. Ta karta odnosi się do głębokiej transformacji i nowych początków, które mogą nadejść tylko wraz z zamknięciem innego rozdziału. Podobnie Skorpion jest znakiem transformacji i odnowy i nie boi się szukać prawdy pod powierzchnią, która ułatwia zmianę.

Strzelec: Wstrzemięźliwość

Wstrzemięźliwość koresponduje ze zmiennym znakiem ognia Strzelec. Ta karta reprezentuje umiar, mediację i poszukiwanie duchowego oświecenia. Podobnie Strzelec jest szukającym prawdy znakiem wolności i uczciwości. Strzelec może być namiętnym znakiem ognia, ale są głęboko filozoficzne i duchowe i zawsze poszukują głębszego znaczenia – więc ich energia idealnie współgra ze znaczącym klimatem Temperance.

Koziorożec: Diabeł

Diabeł koresponduje z kardynalnym znakiem ziemi Koziorożcem. Nie martw się, w diabła nie chodzi o zło – w rzeczywistości chodzi o świat materialny, koszty i konsumpcję. Prosi nas o ocenę tego, co przekazujemy innym, energetycznie lub finansowo. Podobnie jak karta Diabła, Koziorożec koncentruje się w dużej mierze na materialnym bogactwie i sukcesie, dlatego jest znany jako jeden z najbardziej pracowitych znaków zodiaku. Oczywiście łatwo jest zagubić się w materializmie, a diabeł prosi nas, byśmy byli świadomi tego rodzaju pobłażania.

Wodnik: Gwiazda

Gwiazda odpowiada stałemu znakowi powietrza Aquarius. Ta karta dotyczy odrodzenia, odmłodzenia i zdolności do posiadania nadziei, wiary i pragnień. Podobnie Wodnik jest przyszłościowym wizjonerem zodiaku. Tak jak Gwiazda kojarzy się z marzeniami o lepszej przyszłości, Wodnik zawsze wykorzystuje innowacje, aby wymyślać nowe pomysły, które przyniosą korzyści zbiorowemu dobremu samopoczuciu i przeniosą nas w nową erę. Zarówno Wodnik, jak i Gwiazda przypominają nam o niewyobrażalnych możliwościach, które nas czekają.

Ryby: Księżyc

Księżyc odpowiada zmiennemu znakowi wodnemu Ryby. Podobnie jak Ryby, ta karta polega na zagubieniu się w głębi naszych uczuć i przepłynięciu przez nieznane. Wiąże się to z pracą w cieniu lub z eksploracją wszystkich rzeczy, które kryją się w cieniach naszej nieświadomości. Podobnie Ryby są transcendentalnym znakiem, który ma na celu zbadanie najgłębszych części duszy, które są ukryte przed wzrokiem.