Wróżba z kart tarota

Siła Tarota – Znaczenie i interpretacja kart tarota

Tarot to talia 78 kart, każda z własnym obrazem, symboliką i historią. Opowiem Wam podstawy, oczywiście najlepiej zapraszam do osobistego kontaktu.

♥  Wróżka Anna  ♥

 

 

karty tarot

Tarot jest lustrem naszej duszy i kluczem do naszej wewnętrznej mądrości.

W ramach kart Arkan Mniejszych znajduje się 16 Kart Dworu Tarota, z których każda reprezentuje 16 różnych cech osobowości, które możemy wyrazić w dowolnym momencie. Istnieje również 40 ponumerowanych kart podzielonych na 4 kolory – Puchary, Pentakle, Miecze i Różdżki – każda z 10 kartami, reprezentującymi różne sytuacje, z którymi spotykamy się na co dzień.

Niektórzy mogą powiedzieć, że karty Tarota to po prostu atrament na papierze. Jednak to, co odkryłam czytając karty Tarota codziennie przez ponad dwadzieścia lat, jest następujące:

„Tarot jest książką z naszego życia, lustrem naszej duszy i kluczem do naszej wewnętrznej mądrości”.

22 karty Wielkich Arkanów

22 karty Wielkich Arkanów reprezentują karmiczne i duchowe lekcje życia. Reprezentują ścieżkę do duchowej samoświadomości i przedstawiają różne etapy, które napotykamy, gdy szukamy większego znaczenia i zrozumienia. W ten sposób karty Major Arcana zawierają głęboko znaczące lekcje na poziomie duszy.

Do 56 kart Minor Arcana

Do 56 kart Minor Arcana odzwierciedlają perypetie którego doświadczamy na codzień. Te karty Tarota podkreślają bardziej praktyczne aspekty życia i mogą odnosić się do bieżących problemów, które mają tymczasowy lub niewielki wpływ.

ξ

Karty tarota

Historia czytania kart tarota

Chociaż niektórzy miłośnicy mistycyzmu twierdzą, że praktyka czytania tarota ma korzenie w kabale, I Ching, indyjskiej tantrze i kulturze starożytnego Egiptu, nie ma na to żadnego historycznego potwierdzenia. 

W rzeczywistości talie kart tarota nie były nawet narzędziem do mistycznych przewidywań i wglądu. Podobnie jak tradycyjne talie kart, których używamy do różnych gier, były używane jako karty do gry, a nie do odczytywania tarota. 

Począwszy od połowy XV wieku talie kart tarota miały kilka różnych nazw, najpierw trionfi, potem tarocchi lub tarock i talie te były używane do gier w krajach europejskich, takich jak tarocchini we Włoszech, tarot we Francji i Königrufen w Austrii. (W te gry nadal gra się dzisiaj.)

ς

Tarot

Historia kart i wróżenia

Dopiero 300 lat później ludzie zaczęli używać kart tarota jako praktyki okultystycznej poprzez odczyty tarota i kartomancję – co oznacza wróżenie z użyciem talii kart – i to doprowadziło do stworzenia niestandardowych talii kart tarota specjalnie do celów mistycznych. 

Osobą, której przypisuje się uczynienie odczytów tarota popularną praktyką mistyczną, jest francuski okultysta Jean-Baptiste Alliette, powszechnie znany jako Etteilla. Etteilla nie tylko rozdawał pierwszą talię kart tarota stworzoną do wróżenia, ale także pisał o związkach między starożytną Grecją, tarotem i astrologią.

karty tarota

Historia wróżbiarstwa z kart tarota

Sto lat później, w 1909 roku, okultysta AE Waite opracował i opublikował najpopularniejszą talię do czytania kart tarota, talię Rider-Waite (lub Waite-Smith lub Rider-Waite-Smith). 

Waite był odpowiedzialny za napisanie przewodnika po talii kart, Key to the Tarot , podczas gdy ilustratorka Pamela Colman Smith narysowała obrazy dla wszystkich 78 kart, co było nowością, ponieważ wcześniej tylko 22 karty miały skomplikowane projekty i obrazy. 

Decki wydała firma Rider Company, będąca oddziałem wydawnictwa Random House. Dziś ta talia jest nadal uważana za standard współczesnych odczytów tarota, a niektóre szacunki pokazują, że istnieje ponad 100 milionów kopii tej talii. 

Wróżka Anna podpowiada jak zmienić swoje życie na lepsze…

Jesteś gotowa/y na wróżbę?

Zapraszam

Π

Wróżby z kart tarota przez telefon

Wsparcie psychiczne w czasach niepewności i kryzysów życiowych

W czasach niepewności często zdarza się, że szuka się pomocy w odczytywaniu psychicznym przez telefon, aby uzyskać jasność i wskazówki. Niezależnie od tego, czy masz pytania dotyczące swojego życia miłosnego, kariery czy przyszłości, mogę dać Ci wgląd, którego potrzebujesz, aby podjąć lepszą decyzję, która może zadecydować o Twoim całym życiu.

Tarot

Trudne życiowe decyzje

Uzyskanie psychicznego czytania przez telefon może potwierdzić coś, co już wiesz, dać ci zupełnie nową perspektywę, której nigdy nie brałaś/eś pod uwagę, lub pomóc w dokonaniu zmian, jeśli wyczuję kłopoty na horyzoncie.

Nie ma przypadkowych spotkań między duszami, jeśli Ty również w to wierzysz i znalazłaś/eś się na tej stronie, powinnaś/eś spróbować. Być może od tego zależą ważne kwestie w Twoim życiu. 

Nauka, Astrologia, wiara

Karta tarota, która reprezentuje Twój znak zodiaku

„Czy wiesz że astrologia i karty tarota mają ze sobą wiele wspólnego? Te dwie praktyki, są tematami, o których można przeczytać w wielu książkach. Te mistyczne sztuki są bardzo powiązane tematycznie i symbolicznie. W rzeczywistości każda karta tarota odpowiada innej planecie, znakowi lub kombinacji żywiołów w astrologii – i tak naprawdę jest karta tarota dla każdego znaku zodiaku”.

Wróżka Anna

blog

Zapraszam na mój blog o wróżbach z kart tarota i nie tylko.

Tarot w świecie technologii

Tarot w świecie technologii

Tarot w świecie technologii Technologia XXI wieku stale się rozwija. Z dnia na dzień opracowywane są nowe metody komunikacji, a ludzie są teraz przyzwyczajeni do robienia wielu rzeczy na odległość ze względu na te udogodnienia. Tegoroczna pandemia zmusiła również...

Tarot i Astrologia

Tarot i Astrologia

„Każda karta tarota ma powiązany z nią element, planetę i/lub znak zodiaku, a nauka o nich może pomóc uczniom tarota w zrozumieniu astrologii i pomóc astrologom w zrozumieniu tarota” – mówi astrolog i czytelnik tarota Annabel Gat . „Jedną z najbardziej ekscytujących...

Wróżba tarota przez telefon

Wróżba tarota przez telefon

Wróżba tarota przez telefon W świecie, w którym rośnie liczba środków komunikacji, wzrosła również liczba zadań, które można wykonać zdalnie. Większość czynności wykonywanych zwykle twarzą w twarz, takich jak spotkania, lekcje, wykłady i wiele innych, można wykonać...

Wróżka Anna

Tarot

Jako pasjonatka tarota w niepełnym wymiarze godzin od 20 lat, nigdy nie byłam w sytuacji, w której moje przewidywania nie miały wpływu na rzeczywistość. Ludzie zawsze szukali odpowiedzi na pytania życiowe i wgląd w problemy, aby je szybko rozwiązać.

ξ

Młodość

Moja przygoda z kartami tarota

Moja przygoda z kartami tarota, rozpoczęła się kiedy miałam 14 lat. Początkowo była to zabawa ale z czasem, byłam nimi tak zafascynowana, że dokupiłam do nich wszystkie możliwe książki, aby zrozumieć ich moc i znaczenie. Kiedy byłam na uniwersytecie, moje karty szybko stały się główną atrakcją. Nieznajomi pukali do drzwi i pytali: „Słyszałam, że czytasz karty tarota”.

Ojciec psychologii analitycznej Carl Jung Jung opracował teorię „synchroniczności” – w której elementy bez oczywistego związku – czytnik, klient i karty – łączyły się w tym momencie, tworząc sensowny wzór. Nazwał to „spadkiem w czasie, rodzajem jednoczesności” i wierzył w „zbiorową nieświadomość”, wspólny, uniwersalny przepływ świadomości. Pozostaje najlepszym wyjaśnieniem, z jakim się spotkałam – że karty w jakiś sposób kierują to, co czuje pytający, czytelnik interpretuje i rysuje wtedy odpowiedni wzór.

φ

Tarot

Odkrywanie tego co ukryte

Czytanie dla innych ludzi było zawsze dla mnie mistyczne. Odkryłam z czasem, że kiedy czytam, często czuje się w stanie „płynięcia” – tego sposobu myślenia, w którym szczęśliwie jesteś „w strefie”. Z pewnością nie jestem w żadnym transie, ale jak tylko zacznę rozdawać karty, jestem niezwykle zrelaksowana i otwarta, pozwalając tworzyć obrazy i po prostu relacjonować to, co samo przychodzi.

Intuicja

Zgodność odczytu z życiem

Często moi Klienci są zdumieni, mówią mi: „Skąd wiedziałaś”, wykrzykiwali, „że myślałem o rzuceniu kursu?”. A ja im mówiłam „Cóż, masz Rydwan i Dziesiątkę Mieczy, to oczywiste”. Czasami ludzie obawiali się, że powiem im coś strasznego – ale na przykład karta Śmierci oznacza zazwyczaj koniec pewnej ery. Tylko raz martwiłam się, jak wytłumaczyć bardzo mroczny odczyt.

Email

anna@wrozkaanna.pl

Telefon

(+48) 792-219-750

Social Media